Warszawa, ul. Obarowska 21 lok. 29
608 365 289   603 111 877

Aktualności

Nici liftingujące

Nici liftingujące to niezaprzeczalny hit wśród zabiegów medycyny estetycznej w ostatnich latach, który zabiegom mało inwazyjnym nadaje nowy rewolucyjny wymiar. Zabiegi z użyciem nici śmiało możemy nazwać liftingiem bez skalpela. Techniki z użyciem nici liftingujących dają pacjentom jak i lekarzom wiele możliwości:

Kwas hialuronowy, wypełniacze

Wiele osób nie wie, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem każdego żywego organizmu. Występuje w skórze, włosach, oku (ciało szkliste), mazi stawowej, mięśniach, pępowinie, dziąsłach, w wielu tkankach (element wiążący w tkance łącznej) i płynach ustrojowych (krew, limfa, wody okołopłodowe). Około połowy kwasu hialuronowego obecnego w ciele człowieka zgromadzone jest w skórze, gdzie syntetyzują go fibroblasty i odpowiedzialny jest za wiązanie wody z włóknami kolagenu . Najwięcej kwasu zawiera skóra niemowląt i dzieci i dlatego jest ona bardzo gładka i sprężysta.

Mezoterapia

Mezoterapia inaczej intradermoterapia to miejscowy zabieg z zakresu medycyny estetycznej polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych w celu leczenia lub profilaktyki.

Osocze bogatopłytkowe

Z angielskiego Platelet-rich plasma, w skrócie PRP preparat krwiopochodny otrzymywany z krwi obwodowej zawierający zwiększoną ilość płytek krwi (2-4 razy).

Zawiera ono liczne płytkowe czynniki wzrostu dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne i jest stosowane w terapii regeneracyjnej dostawowej oraz dościęgnowej, jak również w przyśpieszeniu procesów gojenia ran u zwierząt i ludzi oraz w medycynie estetycznej.

LINERASE nowy atelokolagen

n to grupa, naturalnych polimerów, białek które są głównym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej, której podstawowym zadaniem jest utrzymanie jednolitej struktury tkanki, jej sprężystość oraz wytrzymałości na rozciąganie. Występują w większości tkanek i narządów. m.in. w chrząstkach, rogówce, więzadłach, ścięgnach skórze kościach, ścianie naczyń krwionośnych. Odgrywa ważna rolę w rozwoju narządów, naprawie tkanek oraz procesie gojenia się ran.

Ach ten loczek blond

Łysienie w obecnie kultywowanej epoce dobrego i zadbanego wyglądu stanowi istotny problem , który dotyka tak samo kobiety jak i mężczyzn, zarówno dzieci jak i dorosłych. Stanowi dla pacjentów nie tylko problem medyczny, lecz przede wszystkim problem estetyczny i psychologiczny. Bardzo często to powód do frustracji, złego samopoczucia, a także złego postrzegania siebie, a co za tym idzie obniżonej samooceny. Łysienie zazwyczaj odbierane jest przez samych pacjentów jako potencjalne źródło pogorszenia się ich stosunków w pracy, w rodzinie oraz pośród znajomych. Wielu pacjentów upatruje w utracie włosów powodu swoich niepowodzeń, tak w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Nici PDO

Nici liftingujące, zarówno rozpuszczalne jak i nie, są stosowane w medycynie estetycznej od wielu lat. Obecnie istnieje wiele systemów do implantacji nici, ale na główny plan wybijają się nici pdo. System ten został opracowany w Korei, opatentowany 2008 roku a do Polski trafił w 2013 roku dzięki firmie Croma, wcześniej podbijając rynki Japonii, obu Ameryk oraz Rosji. Swoją popularność zawdzięczają kilku faktom: bezpieczeństwu stosowania, skuteczności (przy właściwym doborze pacjenta) oraz łatwości przeprowadzania procedury zabiegowej.